Anketa

Tento článek je pro mě
Shrnující 28.41% (198)
Vysvětlení 20.95% (146)
Děkuji za něho 21.81% (152)

Srdečně děkuji za jakoukoliv formu odměny. 

Číslo účtu -  7861060277/0100     IBAN - CZ8201000000007861060277

Pokud usoudíte, že by článek pomohl někomu dalšímu s láskou předávejte....

Kořeny a křídla

24. prosince v 08:55

Kořeny & křídla

Celý tento rok se čas od času zamýšlím nad tímto tématem. Všude okolo vidím a slyším nabídky o tzv. „řešeních“ bez toho aniž by se muselo na sobě pracovat. Dokonce vidím jak důvěra dokáže být slepá. Každopádně to, co tím chci říct je to, že jedno bez druhého neexistuje, prostě není.

Sdílím svůj názor a svůj úhel pohledu a pokud se tím podaří prozřít byť jen jedněm očím ...má to smysl.

Kořeny, pokud to převedu na čakrový systém, poukazují na čakry fyzické. Číslo jedna, barva červená a ovlivňuje celého člověka, všechny pevné části...buňky, kosti, svaly, krev...prostě život tady a teď jak ho žijeme každý den a noc ve fyzickém, reálném světě. Dokáže tedy poukázat i na to, jak si ve svém životě stojíme. Zda máme či nemáme pevnou půdu pod nohama. Zda žijeme v rovnováze, nebo jen bilancujeme nad propastí, do které můžeme každou chvíli schrastit.

Když se posuneme jen o patro výš do barvy oranžové jsme ve druhé čakře, která nejen ovlivňuje naše repro orgány, ale i to jak se dokážeme prezentovat v pohlaví, které jsme pro tento život vyfasovali. Zda se dokážeme sami za sebe postavit slovem, nebo jestli si připadáme nepatřiční a máváme nad svými pocity rukou a odháníme je jako otravné mouchy.

Další patro se jmenuje solar plexus, jeho barva je žlutá, zde sídlí náš vnitřní oheň, naše síla...ale také emoce. Naše bříško nám ukazuje, zda je v našem životě vše v pořádku nebo jestli se příliš rozčilujeme a nemáme se rádi. Spokojené bříško určitě není nafouklé, bolavé bříško.

Tak to by byla základna...tři čakry, které ovlivňují to, jaký život žijeme. Ve všech těchto čakrách je spousta prostoru pro uložení informací....křivd, žárlivostí, strádání, neschopnost mít se rád, připadat si nedůležitě, žít jen ve hmotě s těžce hmotným přístupem k životu, přílišnou sebekritikou s podtextem nejsem dost dobrý/á, potlačenými touhami a vášněmi. ...a takto bych mohla pokračovat dál a dál...cesta vede do nemoci. K tomu všemu zde máme psychosomatiku, aby nám poukázala odvětví naší řešené informace. Spousta vodítek a návodů pro práci na sobě.

Mezníkem je srdíčko...naše srdeční čakra. Velmi důležité centrum pro náš život. Dělá tzv.rovnováhu mezi čakrami fyzickými a duchovními. Všichni známe informaci o zlomeném srdci, to nedokážu přenést přes srdce, to nevydejchám! Díky nezpracovaným informacím se srdce může pomalu ale jistě obalovat do blan znecitlivění. Než cítít jakoukoliv bolest, to se v tom raději nebudu hrabat, nebudu to řešit. Uzavřít informaci na petlici a nikdo nikdy se k ní nedostane, jen aby už nikdo nemohl způsobit tu velikou bolest. Jenže v tuto chvíli už je funkce rovnováhy narušena. Srdce za hradbami nebo v obalech nemůže vykonávat svou „práci“..mít soucit sám se sebou, opečovávat svou osobu s laskavostí, shovívavostí...celkovým zjemněním vůči sobě. Lidé se stávají zatvrzelými, uzavřenými bytostmi, kteří hledají ve svém životě smysl. Opírají se o pravidla, struktury a řády ...někdy i o informaci, ale tak to má prostě být. V neposlední řadě očekávájí, že jim to, co potřebují dá partner, děti a všeobecné nejbližší okolí. Přichází velký údiv a zklamání, když partner nalezne to největší zrcadlo a ukáže, co vlastně vidět vůbec nechceme. Auuuu

Dalšími na řadě jsou čakry duchovní...komunikativní, hrdelní čakra ...dále čakra třetího oka, naše korunní čakra. Ano tady přemýšlíme o věcech, emocích, o situacích...co v životě budeme dělat, jak se budeme na základě čeho rozhodovat nad běžnými či zásadními věcmi v našich životech. Používáme i intuici, opíráme se o modlitby či přání vysílané k těm nevyšším zdrojům.

Zkuste se zamyslet nad tím, co se stane, když budete neustále dokolečka dokola přemýšlet nad jednou věcí...budete ale jen přemýšlet. Budete mít spoustu verzí nejvhodnějších či nejkatastrofičtějších scénářů, ale v realitě nic neděláte. Stále přemýšlíte a nic neděláte.

A jsme u kořenů a křídel. Když řešíme jen kořeny jsme ve hmotě a zajímají nás jen hmotné statky....pokud jsme jen u křídel ...“ulítáváme“do života v jiných realitách. A co z toho vyplývá? Jedno bez druhého prostě nefunguje. Čakry se navzájem propojují, podporují. Je to dokonalý informační systém. Všechny si zaslouží naší pozornost, laskavý přístup a péči. Proto když slyším...to už mám pořešené, ne tohle už mě neovlivňuje, ne tuto informaci nevnímám jako nutně potřebnou k řešení, jó to vím, ale to už řešit nechci, řešil/a jsem to tolikrát – už nechci....vidím ...au, tohle ale nechci řešit, pozor, tohle je téma, které mě totálně rozbourá od základů....Jenže vážení....komín od 4 patra prostě nepostavíte! To prostě nejde! Aby stál komín rovně a pevně, musí mít pevnou základnu a nevybírat si témata, která vám připadají vhodná, jako že tohle asi dám, to by šlo. Pokud přicházíte k terapeutovi, čarodějce či jinému poradci, průvodci a žádáte o informace věřte, že on nemá cylindr a netahá z něho jako kouzelník tu králíka tu holubici nebo růži. Vytahuje přesně to, co potřebujete, pro váš další vývoj. To jak to poberete vy, je už na vás.

Existuje spousta návodů, berliček ...všechny mají za úkol jediné, ukázat vám jiný úhel pohledu, aby vás dostali z bodu A do bodu B...co je ovšem holým faktem...nikdo, opakuji nikdo to za vás neudělá, neodmodlí, neodčaruje! Nevezme hůlku a neudělá čufír mufír, dřevěný bohatýr, abraka dabra.....a teď jděte domů nebo položte telefon a vše bude v pořádku. Vyčkejte na to, co se bude dít...no a ono se děje..vy čekáte a dny běží, bez valné změny. Jen vaše myšlenky se upínají na jakési sliby. Vím, že všichni nejsou stejní a někteří opravdu činí v dobré víře a s popiskem pomoc...bohužel takto to opravdu nefunguje. K tomu, abychom se mohli vznášet a používat svá křídla, je nutné zpracovat to, co nás váže se zemí a přijmout, že je to naše. Pořešit si, když je to tíha a nevláčet se životem s tím, co nám nenáleží a už není nutné.

Ve svém poslání nabízím práci na sobě a vedení. Mám pro vaši cestu ten správný halogen a prosvítím temnější zákoutí....a potom se stane zázrak. Vy uchopíte svůj život a začnete být tvůrce. Někteří bolesti zrodu nedají a mají na to právo...je to jejich svobodné rozhodnutí. Všichni máme možnost volby a k tomu patří i to, že si ponecháme to, co nás neposunuje a brzdí.

Přeji všem, aby nalezli své brzdy a mohli volně dýchat, žít svůj život s láskou, pohodou a božským vedením...mějte se krásně....s láskou Pavka

 

© 2015 masazepavka.cz