Anketa

Článek je pro mě ...
Inspirací 33.51% (246)
Pobavení 22.75% (167)
Prostě ze života 22.89% (168)

Školka - dočasný přestup

5. června v 10:09

Dnes se mi stala dost zvláštní věc....

Vyzvedla jsem si žádost o dočasný přestup pro svého syna na měsíc červenec. Přišla jsem zaplatit a bylo mi řečeno, že tyto přihlášky se měly odevzdávat do 1.6 a že pro mě paní už nemůže nic udělat. Tedy jasné „NE“ z její strany. Pokud ale chci, tak ať zkusím vyjednat přestup přímo na zastupujícím pracovišti. Tak jsem tam šla s tím, že vše vysvětlím, důvody pozdního dodání a uvidíme. Po příchodu do náhradního zařízení jsem si připadala jako když hledám poklad. Osoba, kterou jsem hledala v kancelářích, v kuchyni i ve všech odděleních byla nedosažitelná.

Konečně se mi podařilo po 20 minutách bloudění osobu najít. Přišla paní, která vypadala z dálky celkem přístupně, zachovalá ...věk bych odhadla kolem 50 + . Představila jsem se, vysvětlila jsem proč přicházím a paní už začala dělat obličeje a nesouhlasně kroutit hlavou. Jasné „NE“, jsem ale neslyšela. Jednalo se o přestup na 14 dní v měsíci červenci, což vyhodnotila jako 3 neděle a dále jsem se dozvěděla, že přestupuje příliš mnoho dětí a že si učitelky taky musí vybírat dovolenou a co tedy s tím má ona jako dělat? Odpovídám, že situace nebyla z mé strany podceněná, že vznikla a že bohužel na tuto možnost nebyla provedena příprava, že jsou věci, které se prostě naplánovat nedají, prostě se stanou. A jediná moje otázka směřovala k tomu, zda přestup bude či nebude možný. Dostala se mi opět tuna výmluvných obličejů, gest a slovních výmluv, proč nevidí důvod k dočasnému přestupu a na závěr mě opětovně poslala zpět k paní, která mi sdělila jasné NE. Říkam, ale ta paní mě poslala za Vámi, takže bych od Vás ráda slyšela jasnou odpověď, zda ano nebo ne. Paní se zarazila, zakroutila hlavou a položila mi sérii otázek...A to si to jako nemůžete zařídit jinak? A Vy máte dovolenou jako kdy? Jiná možnost Vás tedy jako nenapadá? No víte co, je to prostě tak, že tady bude spousta dětí. Nejvíc mě na tom štve to, že Vy si v pohodě vyberete dovolenou kdy uznáte a my...větu nedokončila, ale významě se na mě podívala. Tak jsem se na ní podívala a říkám...Sdělila jste mi spoustu interních záležitostí, které se mě úplně netýkají. Já se přišla zeptat, zda je dočasný přestup možný nebo ne. Teď bych od Vás ráda slyšela jasnou odpověď....je to lehké....ANO/NE? Odpověď...Nooo, Vy si to teda představujete....a opět hledání slov dospělého člověka a v pozici učitelky. Tak už jsem jí to usnadnila...Říkám dobře paní učitelko, děkuji za ochotu, já to pochopila. Moje dítě, takže se postarám. Děkuji a Nashledanou. Paní učitelka něco zavrčela, ale to už k mým zádům. Opravdu jsem nepochopila jak dospělý člověk, který vede naše děti, stojí naproti Vám a neumí vymezit jasné hranice co je možné a co již ne! Nejde o to, zda byl přestup možný, či ne....ale jak dospělá žena, vypotí tisíc výmluv, místo sdělení jasného hlediska! Lidi zamyslete se...Vážně je takový problém postavit se za své rozhodnutí...ať je jakékoli, pro kohokoli?

Přeji Vám krásný den....Pavka

Larg Mystery Bow Grab Bag- Grab Bag- Mystery Bag- Kawaii Bows - Hair Ties- Grosgrain Bow- Hair Accessories - Kawaii Fashion - Nerd Gear by ChibiKaijuKrafts on Etsy

Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho přivítámheart

Číslo účtu -  7861060277/0100     IBAN - CZ8201000000007861060277

 

Srdečně děkuji za jakoukoliv formu odměny. Pokud usoudíte, že by článek pomohl někomu dalšímu s láskou předávejte....

© 2015 masazepavka.cz