Anketa

Tento článek mi

Smrádek, ale teplíčko

11. září v 12:10

„Smrádek, ale teplíčko“

K tomuto článku mě nabádalo hned několik klientek a situací, které tomuto mému názoru dávali pomyslné razítko opravdovosti.

Popis situace...člověk si tak žije svůj život, někdy ho spojí s někým, komu věří a spolu vytvářejí souhrn situací a energií, které se tomu druhému už nemusí tolik líbit. Ale myslí si...ono se to nějak poddá – vytváří domněnku, že to, že se podřídí, je vlastně v pořádku. Situace se několikrát opakuje, přidá se bližší okolí a máme tu potlačenou osobu v slzách, která si myslí, že mít svůj vlastní názor je vlastně špatně, otevřít pusu a sdělit někomu „svůj“ názor se nesmí a mnohdy nehodí.

Člověk začne šednout...nemyslím vlasy...ale celkově ztrácí z očí lesk, vlasy jsou matné, kůže popelavá, hubne nebo naopak přibírá kila, k tomu se přidá permanentní nas...naštvanost. Cítí se vnitřně nespokojený, emoce a myšlenky se mu v hlavě honí jako o závod, ale řešení...to řešení ( je vlastně jen jedno) Mnohdy ho znáte, víte, že se to vyřešit dá, ale TO řešení není úplně populární. Často slyším, ale když se ozvu, někomu tím ublížím. Oni jsou takhle na mě zvyklí, tohle jsem já, ale když mi to říkáte, máte slzy v očích.

Vím, že toto nejste vy. Stali jste se obětí, která přijímá to, že se to může dít. Vy jste dovolili, udělili jste povolení.

Jistě, mnohdy to má vznešený důvod...On/Ona to ale myslí dobře, nechce mi ublížit!!! Ano umí to šlechetně zabalit do dárkového balení a vy máte držet hubu a krok.

Ale zpět k titulku....smrádek, ale teplíčko. Úzce souvisí s tím, že se vnitřně rozhodnu být tvůrce nebo oběť. Říkáte si …a to je jako celý? Ano, a za své rozhodnutí se máte jen postavit.

Ano, je pravda, že pokud jste ve zlaté kleci dlouho, to první rozhodnutí není úplně jednoduché a je zapotřebí posbírat všechnu sílu a udělat krok! Mnohdy je to také to, na čem celá vaše změna visí. Mít dostatek síly a učinit rozhodnutí.

Věci se totiž, jak již všichni dobře víme, nedějí samy....připodobním to ke kruhovému objezdu. Každé a tím myslím opravdu každé rozhodnutí v našich životech je jako bychom přijeli autem na kruhový objezd, který může obsahovat celkem milion výjezdů. My jako šoféři svých životů máme na výběr, zda pojedeme hned prvním výjezdem a pokud se na tuto cestu dáme, víme, že obsahují další roviny tohoto rozhodnutí(tato cesta může vést do polí a cesta nebude asfaltová, tedy už máme různá jiná úskalí na této cestě).

Pokud celý kruhový objezd projedeme a vrátíme se na start, najíždíme na již jiný kruhový objezd, jakousi alernativu, protože možnosti(výjezdy), které se naskytly před 3 měsíci, tu již teď nejsou a možnosti výjezdu se zúžily. Rozhodnutí začíná být složitější. Lidská mysl ovšem celou dobu pracuje a vytváří spoooousty nových myšlenek a emocí, které ovládají celé fyzické tělo.

Začneme si říkat, ale vždyť to tady není úplně hnusný! Jsou lidi, kteří jsou na tom hůř a mám tady svý jistý. Co naplat, že mě ta práce nebaví, ale na účtu mám pravidelný příjem, tak co. A manžel ...no třeba mu to dojde, když udělám něco navíc...včera jsem byla protivná, tak se pokusím dnes nebýt a udělám dobrou večeři a on se v kanceláři nezdrží nebo nepůjde hned z práce do hospody. ….Vypotíte dalších tisíc superlativů a pozitiv a sociálních jistot. Vše uděláte podle plánu, ale u večeře sedíte sama s myšlenkami, že kolega, šéf v práci i přes všechno vaše úsilí, nic nepochopil a seřval vás na tři doby a jdete spát s vědomím, že zítra nanovo! Nic moc, co?

Jenže ten, kdo to může změnit jste Vy. To, že ze sebe necháte dělat hadr, způsobuje jen to, že ostatní hadr využijí, použijí,otřou si nohy, zašlapou, podupou a jdou dál.

V případě, že v místnosti začne něco smrdět, vy si pohodlně sedíte na gauči...to nejprve ucítíte. Úplně se vám nechce vstávat, tak nad tím mávnete rukou, ale ten puch nepřestává, naopak narůstá....

NÁVOD - Jako bod č.1 vstanete, bod č.2 uděláte nutných pár kroků k oknu, bod č.3 uchopíte páčku, bod č.4 vyvinete úsilí a otevřete okno...to vše ovšem nevedlo k té příčině, pouze jsme právě logicky vyřešili důsledek – vyvětrali jsme. Ta příčina tam ale někde leží a nezmízí tím, že budeme dělat, že to nevidíme. Pokud chceme svůj život změnit a obohatit, prostě musíme odstranit příčinu. Ale máme tu opět možnosti, můžeme zvolit že nám to takto stačí a je to pro nás v pořádku. Druhá varianta s tímto se rozhodně nespokojím a konám změny, protože jsem ta, která chce od života prostě a jednoduše víc!

Asi víte, kterou variantu jsem zvolila já a děkuji za všechny a všechno,díky kterým vím, že hadr je fakt jen na podlahu. Krásný den....Pavka Burdová

In our last blog Roundabouts: Engineers making the world a little more beautiful and safe, we discussed the benefits of roundabouts. Today however, we have decided to explore how engineers have ele…Výsledek obrázku pro žena, která cítí zápach

Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho přivítámheart

Číslo účtu -  7861060277/0100     IBAN - CZ8201000000007861060277

 

Srdečně děkuji za jakoukoliv formu odměny. Pokud usoudíte, že by článek pomohl někomu dalšímu s láskou předávejte....

© 2015 masazepavka.cz