Anketa

Tento článek mi/mě
Otevřel oči 43.67% (238)
Inspiroval ke změnám 27.89% (152)
Pobavil 28.44% (155)

Tvořme s hravostí a lehkostí dítěte

4. června v 10:04

 

Tvořme s hravostí a lehkostí dítěte...

Na dnešní den mi vycházejí dvě karty...Tvořivost a Vnitřní dítě

Jsou to nádherná témata v tomto čase ...i víkendové akce nám ukazovaly jak se vrátit zpět k dětem v podobě oslav dne dětí a není to jen o našich dětech, ale i našich vnitřních dětech. Opět mě to evokouje k tomu, že lidé dnes opravdu nemají čas...oblíbená věta...Nemám čas, ztrácet čas. Ale za čím se vlastně ti lidé honí? Pro koho? Pro co? Oblíbený dovětek pánů Duška a Hnízdila je...stejně se nedohoní :-)

První co v tuto chvíli můžeme udělat je ...zastavit se, jen tak, nadechnout se a nechat proudit a okysličit každičkou buňku v našem těle. Uvědomit si jediné...vše na čem záleží jsem teď a tady já a moje chvilka, kterou jsem schopná a ochotná si dopřát. Dnes vypínám info ...co by tomu řekl ten či onen, různá obvinění typu...ty jsi ale sobec....to říkají přesně ti, co mají potřebu někoho hodnotit a posuzovat, místo, aby se starali sami o sebe a svá řešení, která není třeba rozebírat.

Pro neustálou uspěchanost se bohužel stává, že není chuť tvořit, neumíme si ani představit, že bychom právě teď a tady něco chtěli, tvořit a ponořit se do tématu jako dítě s obrovskou vášní a v originálním pojetí. Slovo „musím“ zkuste eliminovat ze svého slovníku a nahraďte slovy „já chci“. Všichni víme, že když něco musíme je tam takové divno a automaticky se nám to dělat nechce. Když opomenu u žen cykličnost, kde jsou fáze, kdy se má prostě „dělat tzv. NIC“ a kdy naopak máme vítr a vše do čeho se pustíme jde tak nějak samo. Když se vás zeptám, jestli si hrajete....odpověď je většinou...Jejej, na to nemám čas, ale tak rád/a bych. Je úplně jedno, že vám něco chybí, na hraní čas není, jsou tady povinnosti.

A není to škoda? Když se zadívám do očí dítěte, jsou bezelstné, plné údivu a nevinnosti(většinou)...a všechny tyto vlastnosti máme i my, jenže jsme se stali dospělými a to už se přece úplně nehodí blbnout a dělat kraviny... a víte co, baví mě dělat kraviny...ráda tancuji se svou rodinou i jen tak sama pro sebe, ráda se směju se svou rodinou a i jen tak sama pro sebe, ráda dělám kraviny, protože jsem taková a jsem za to moc ráda. Nenechávejte se spoutat tím, co si o vás kdo pomyslí...Buďte aktivní, nečekjete, že zahřmí a svět se změní, buďte spontánní, hraví a dejte více smíchu do svého života. Mluvte se svými přáteli, sdílejte s nimi svůj čas a nejen na sociálních sítích...zajděte na kávu, zamlsejte si a smějte se od srdíčka, po těle se Vám potom rozlije úžasný pocit a spousta věcí se projasní, dá do pohybu a vy si uvědomíte, že všechny příležitosti cokoli ve svém světě, životě změnit, držíte jen a jen vy...nikdo jiný!

Krásný den všem...Pavka

Double Rainbows . My remolding colors are endless like a rainbow inspired by Olympic Paints and Stains .

Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho přivítámheart

Číslo účtu -  7861060277/0100     IBAN - CZ8201000000007861060277

 

Srdečně děkuji za jakoukoliv formu odměny. Pokud usoudíte, že by článek pomohl někomu dalšímu s láskou předávejte....

© 2015 masazepavka.cz