Telefon

774036344

E-mail

kozorozik@seznam.cz

Otevírací doba

Po - Pá: dle objednání

Hrudní páteř Th1 – Th12

Co nám bolest v těchto místech může naznačovat? Co se zde schovává?

Máme zde z orgánů srdce, plíce, které ochraňuje hrudní koš. Takže popořádku….srdce – orgán citu, podpory. Blokády či bolesti v této oblasti symbolizují problémy v oblasti vztahů, citů, partnerství, rodičovství, vztahy i pracovní či přátelské. Můžeme si položit otázky…Co nedokážu přenést přes srdce? Co mě zranilo? Co se mě dotklo?Velké přísahy od srdce, velká zranění, křivdy, traumata, pomluvy …tzv. kudly v zádech.

Plíce jsou orgán, který zabezpečuje dech a symbolizuje komunikaci s ostatním, okolním světem, svoboda, radost také rovnováha….nádech výdech (příjem a výdej) …potřeba dechu….absolutní přirozenost. Ale také si můžeme položit otázky…Co nemůžu vydýchat? Co už nemůžu ani cítit? Co mě dusí? Kde si držím komfortní zónu i za cenu, že vím, že zde žiji smrádek, ale teplíčko. Kam až jsem ochotná/ochoten zajít či posunout své hranice?

Bolest mezi lopatkami souvisí s vynaloženou prací, abychom byli přijatelní, oblíbení. Také konat tak,aby se nám nějakým způsobem dostalo uznání.

Bolest trapézových svalů souvisí s neschopností sdělovat druhým své potřeby…tzv. Vrstvení. Raději to vezmu na sebe, abych se nemusel/a s nikým dalším dohadovat. Radši to udělám sám/a , také strach použít odmítnutí, ve smyslu říci NE v nejasných vztazích.

Hrudní koš, zde můžeme cítit stavy napětí, úzkosti, depresí, chronické strachy, pocity méněcennosti, projevy mohou být problémy s dechem, bronchitida, astma, vysoký krevní tlak a další.

Koš má svůj význam, něco chrání, nebo také např. odpadkový koš. Co vše si zde uchováváme? Co je zde uložené jako v záložně a připomene se vždy, kdy už si myslíme, že to vše máme dávno za sebou? Kdy si říkáme, že je čas odpustit a také propustit ze svého systému? Prostě nehodící se, nikoliv škrtněme, ale rovnou to vyhoďme. A to si řekněme na rovinu, že každý obratel ovlivňuje to své….jako zuby, každý má svůj úkol.

Těším se u další části zvané ….Bedra. Mějte krásný den bez bolestí…s láskou

Doporučené články